Hoşgelen, sefa gelenler, bol bol gelenler

12 Ağustos 2012 Pazar

Canımm Askerimmm

Aylardır nişanlım askere gideceğim artık aradan çıksın, kurtulalım önümüze bakalım diyordu da sürekli onu daha da ertelemeye ikna etmeye çalışıyordum ama seneye yaz için evlilik planları yapmaya başlayınca askerliği aradan çıkarmak farz oldu ve sevgilim askerliğe başvurdu. Sanki gideceği günler gelmeyecek gibi geliyordu ama bi baktım nereye gideceği açıklandı ve bi baktım ki gitti bile:((

Canım Hatay Dörtyol'da yapacak acemiliğini Jandarma olarak, daha sonra da Osmaniye İl Jandarma'ya geçecek.

Bu sabah uçağıyla uğurladık Herşeyim'i Hatay'a. Bizim gibi bir sürü aile vardı orada canlarını ,İzmir'den bakınca gözümüzde büyüyen, neredeyse Türkiye'nin bi ucuna...

Aşkıma söz vermiştim hiç ağlamadan uğurladım onu, içime akıttım gözyaşlarımı ama karar almıştık hep dönüşünü düşünecek hasretin bizi yıpratmasına izin vermeyecektik. Gidenler bilenler de gittiği yerlerin hep iyi olduğunu belki de çok daha tehlikeli yerlere gidenlere göre çok şanslı olduğunu. İçimiz rahatladı biraz ama ilk Hatay'ı gördüğümüzde çok şaşırmıştık, içimiz ürpermişti, kapıda Suriye ile bi sorun olduğunu düşünmek bile istemedik ama oraya giden arkadaşları dinledikçe, acemiliğini orada yapacağını nöbet tutmayacağını düşünerek çok rahatladık.

Sevgilim yanında telefon götürmedi, Hatay'a varınca havaalanından arayabildi sadece şimdilik. Öyle merak ediyorum ki...

Allah bütün askerlerimizi kötü insanlardan kötü olaylardan korusun, hepsinin sağ salim gidip dönmesini nasip etsin inşallah.

GEL TESKERE GEL TESKERE BİTSİN BU GURBET
YOLUNU GÖZLEYEN YARİN YÜZÜNE HASRET...

2 yorum:

  1. Bir tanıdığımız Gaziemir'de askerlik yapacak.Resimlerini netten göstereyim derken Optimum yazınıza denk geldik.Ordanda buraya. :)
    Selametle...

    YanıtlaSil
  2. İyi denk gelmiş blogumla tanışmış olmuşsunuz ;))
    amin inş. size de hayırlı teskereler

    YanıtlaSil

Yorumlamak ister misin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...