Hoşgelen, sefa gelenler, bol bol gelenler

4 Ocak 2012 Çarşamba

Kendin Yap Küpe Düzenleyicim


Kendin Yap projelerimi sizinle paylaşacağım yavaş yavaş...

Ben tam bir düzen delisiyim, küpeydi kolyeydi tokaydı hepsi düzenli olmalı ve istediğim an hepsine ulaşabilir olmalıyım. Bu yüzden sürekli şuna nasıl birşey yapsam da daha düzgün görünse diye düşünür dururum. Küpe düzenleyicim de böyle oluştu. İşte karşınızda ilk projem;

1 adet lehim makinası(babam alet edavata çok meraklıdır, görseniz bir odayı doldurabilecek kadar eşyası vardır, bu da o aletlerden biriydi, gördüğüm an çok işe yarayabileceğini anlamıştım. Ve o kadar çok kullandım ki zamanla sizde göreceksiniz.Eğer sizde yoksa buradan inceleyebilir ve ucuza temin edebilirsiniz. Belki daha ucuz olduğu yerlerde vardır ben sadece bir örnek olarak koydum. Fişe taktığınızda metal kısmı aşırı derecede ısınıyor elinize dikkat! Eğer sizde yoksa sanırım bir demiri ocakta falan da ısıtarak kullanabilirsiniz ama ellere dikkatttt!)

1 adet alt kısmı düz askı(yuvarlak ve çok kalın olmaması gerekiyor.)

Askının istediğiniz bölümlerine ucunu batırarak delik açabilirsiniz. Plastik askı lehimin sıcaklığı ile eriyip deliniyor. Biraz plastik kokuyor o da işin cilvesi ;)


Umarım beğenmişsinizdir, ben birkaç tane yaptım kendime. Üst kısma yine lehim makinası ile nişanlımla baş harflerimizi yazmayı da unutmadım ;)) Sizin içinde en kokoş küpelerimin takılı olduğu askının fotosunu çektim :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlamak ister misin?

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...